Istotnie Paracetamol 500 mg 30 tabletek -to produkt, który warto wypróbować -prawda? czy nie?

Advertisment

grypa

Paracetamol można wymienić jako jeden z tych do omówienia. Zastanówmy się więc i dowiedzmy się czegoś znaczącego.
  Skład Substancja czynna: paracetamol – 500 mg Substancje pomocnicze: powidon, karboksymetyloskrobia sodowa, skrobia żelowana, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna, karboksymetyloceluloza sodowa, magnezu stearynian.   Dawkowanie Dorośli oraz dzieci powyżej 12 lat: Doustnie 1 albo 2 tabletki co 4 do 6 godzin. Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobe.Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla doroslych podczas leczenia właściwego krótkotrwałego wynosi 4 g, a podczas leczenia wlaściwego długotrwałego 2,6 g.Dzieci w wieku 6 – 12 lat: Doustnie od /2 do 1 tabletki co 4 do 6 godzin, nie dużo częściej niż 4 razy na dobę. U dzieci przelicza sie dawki na masę ciała oraz stosuje paracetamol w jednorazowych dawkach 10 dol5 mg/kg mc. Maksymalna dawka dobowa dla dzieci wynosi 65 mg/kg mc.   Stosowanie innych lekow Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, także owych które wydawane są bez recepty. Paracetamol nasila działanie doustnych środków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny oraz indandionu, powodując ryzyko wystapienia krwawień. Podawanie paracetamolu z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek. Salicylamid wydłuża czas wydalania paracetamolu. Ryfampicyna, środki leczenia przeciwpadaczkowe, środki leczenia nasenne oraz odmienne środki leczenia indukujące enzymymikrosomalne (niektóre środki leczenia przeciwpadaczkowe oraz przeciwgrzybicze) stosowane z paracetamolem nasilają ryzyko uszkodzenia, wątroby.Paracetamol stosowany z inhibitorami monoaminooksydazy (leki przeciwdepresyjne) może wywołać stan pobudzenia oraz wysoka gorączkę. Metoklopramid przyspiesza, a środki leczenia cholinolityczne opóźniaja wchłanianie paracetamolu z przewodu pokarmowego. Paracetamol nasila ośrodkowe działanie kofeiny. Stosowanie paracetamolu może być też przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych (np. oznaczenia steżenia glukozy we krwi).   Zanim zastosuje się Nie należy stosować leku przy nadwrażliwości na ktorykolwiek składnik preparatu, ciężkich zaburzeniach czynności nerek albo wątroby, chorobie alkoholowej.   Prowadzenie pojazdów oraz obsługa maszyn Specyfik stosowany zgodnie z dawkowaniem nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych.   Ciaża oraz karmienie piersią Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. ,br> Paracetamol przenika poprzez lożysko. W okresie ciąży oraz karmienia piersią stosowa6 w razie zdecydowanej konieczności po konsultacji z lekarzem.   Wskazania Bóle różnego pochodzenia: bóle głowy, również migrenowe, bole zebów,bóle mięśniowe oraz kostno-stawowe, bole miesiączkowe.Gorączka oraz ból gardła w przeziebieniu oraz stanach grypopodobnych.   Działanie Paracetamol wykazuje dzialanie przeciwbolowe oraz przeciwgorączkowe. Obniża patologicznie podwyższoną temperature ciała, nie posiada wpływu na temperaturę prawidłową. Paracetamol nie działa przeciwzapalnie.   Opis Paracetamol – tabletki może być lekiem, który wykazuje dzialanie przeciwbolowe oraz przeciwgoraczkowe. Paracetamol może być metabolitem fenacetyny. Dzialanie przeciwbólowe może być zbliżone do działania niesterydowych lekow przeciwzapalnych ( NLPZ ). W odrożnieniu od innych leków z tej grupy nie działa przeciwzapalnie oraz nie wywołuje typowych dla tej grupy obwodowych działań niepożądanych. Może być lekiem bezpiecznym w dawkach terapeutycznych. Czas dzialania wynosi 4-8 h.Stosowany może być w łagodzeniu bólu ostrego oraz przewlekłego o umiarkowanym nasileniu. Szczególnie przydatny może być dla osob, które z różnorodnych przyczyn nie powinny być też leczone salicylanami.   Uwaga: paracetamol kupisz w aptece
Poczytaj więcej:
lek na żołądek .

Na ten moment cosik zupełnie z innej talii kart.
NUROFEN PLUS 12 tabletek

 Skład

1 tabletka do ssania zawiera:
alkohol 2,4-dichlorobenzylowy 1,20 mg
p-pentylo-m-krezol 0,60 mg
mentol 5,72 mg
olejek anyżowy 2,50 mg
olejek miętowy 0,52 mg
czerwień koszenilowa 0,50 mg
likazyna 2579,59 mg
kwas winowy 9,37 mg

 Dawkowanie
Jeżeli nie zalecono inaczej, podaje się dorosłym oraz starszym dzieciom co 2-3 godziny tabletkę, do powolnego ssania.
 Przeciwwskazania
Przeciwwskazania: Nie należy stosować u małych dzieci (do 6 roku życia).
 Wskazania

Zapobieganie oraz leczenia właściwego stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej, gardła; przeziębienia, chrypki, trudności w przełykaniu, zapalenie migdałków, zapalenie śluzówki jamy ustnej, zapalenie dziaseł, nieżyt gardła oraz krtani.

  Działanie

Neo-angin tabletki bez cukru do stosowania w schorzeniach nieżytowych w obrębie jamy ustnej. Wykazują działanie antyseptyczne oraz wspomagające w leczeniu bakteryjnych oraz wirusowych zakażeń jamy ustnej.
Neo-angin bez cukru dziala szybko, może być bardzo dobrze tolerowany oraz posiada przyjemny smak.

Więc teraz coś całkowicie z innej talii kart.
CHOLINEX 24 tabletki

 Sklad
1 pastylka o cieżarze 3,9 g zawiera substancję czynna:
salicylan choliny 150 mg substancje pomocnicze: cukier biały, syrop skrobiowy niskoscukrzony, glukozę krystaliczna  olejek mięty pieprzowej.
Lek nie zawiera środków konserwujących i barwników. 
 Dawkowanie

Dorośli oraz dzieci powyżej 12 roku życia;
przecietnie ssać po 1 pastylce  4 – 6 razy na dobę.
Dawkowanie u dzieci w wieku 6-12 lat – maksymalnie do 4 pastylek na dobę.
Jeśli ból gardła nie ustępuje w ciągu 1-2 dni należy skontaktować sie z lekarzem.

  Działania niepożądane
Tak jak w przypadku wszystkich salicylanów podawanych doustnie rzadko powinny wystapić: – reakcje alergiczne (np.: zaczerwienienie skory oraz wysypki, kaszel, uczucie zatkania nosa,obrzęk twarzy, trudności przy polykaniu albo trudności w oddychaniu); – uszkodzenie błony śluzowej przewodu pokarmowego (np. bóle brzucha, wymioty, krwawienia).
  Oddziaływanie z innymi lekami
Po podaniu salicylanu choliny w postaci pastylek do ssania prawdopodobieństwo wystąpienia poniższych interakcji może być mało prawdopodobne. Salicylany osłabiaja działanie stosowanych rownocześnie innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Potęgują działanie leków przeciwcukrzycowych oraz przeciwzakrzepowych. Niesteroidowe środki leczenia przeciwzapalne, środki leczenia przeciwzakrzepowe, fibrynolityczne, hamujące agregację plytek podawane jednocześnie z salicylanami powinny nasilać ryzyko krwawień z błony śluzowej żołądka.
  Ciąża oraz karmienie piersią
O stosowaniu preparatu w okresie ciąży oraz karmienia piersią decyduje lekarz.
  Ostrzeżenia
Przewlekłe podawanie salicylanu choliny (powyżej 6,7 g/dobę co odpowiada 45 pastylkom) może prowadzić do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi. Tak jak w przypadku innych salicylanów, należy zasięgnąć porady lekarskiej przed zastosowaniem leku u osób cierpiących na stany zapalne przewodu pokarmowego, chorobe wrzodową żołądka oraz dwunastnicy i u osób chorych na astmę oskrzelową.
Ze względu na zawartość cukru wskazana może być ostrożność przy podawaniu osobom z cukrzycą i ze skłonnością do próchnicy. U dzieci poniżej 12 roku życia wskazania do stosowania salicylanow powinny być też ustalone poprzez lekarza ze względu na możliwość wystapienia zespolu Rey′a.
  Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na salicylany oraz odmienne niesteroidowe środki leczenia przeciwzapalne i pozostałe skladniki preparatu. Nie podawać u osób z żylakami przełyku, ze wzgledu na zagrożenie krwotokiem.
 Wskazania
– stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej oraz gardła
– ból oraz obrzęk gardła towarzyszący stanom zapalnym
– jako specyfik wspomagający antybiotykoterapię zakażeń błony śluzowej jamy ustnej oraz gardła wywołanych poprzez niektóre drobnoustroje
 Działanie
Substancja czynna pastylek Cholinex – salicylan choliny działa miejscowo:
-przeciwzapalnie
-przeciwbólowo
-zmniejszając obrzęk oraz przekrwienie błony śluzowej jamy ustnej oraz gardła
-bakteriobójczo wobec niektórych patogennych drobnoustrojów
-zwiększając wydzielanie śliny, poprzez co wspomaga efekt przeciwzapalny.

Dziękujemy za przeczytanie. Do usłyszenia.

Advertisment

Zgodnie z przewidywaniami PARACETAMOL FARMINA 50 mg czopki dla niemowląt 10 czopków o tym trzeba dowiedzieć się

Advertisment
dziecko

dzieci

Paracetamol można wymienić jako jeden z tych które nie były ostatnio rekomendowane. Przyjrzymy się mu i dowiedzmy się czegoś znaczącego.
  Stosowanie Nałożyć niewielką ilość żelu na opuszek palca oraz delikatnie wmasować w podrażnione dziąsła.KIN BABY Gel można stosować 3-4 razy dziennie – w zależności od potrzeby.  Wskazania Dziecko odczuwa dyskomfort, gdy:ślini sie więcej niż zwykle,jest niespokojne oraz podrażnione,jego dziasła są zaczerwienione, a ich wygląd wskazuje na stan zapalny,dziecko wklada palce do ust, chociaż to również nie zawsze przynosi ulgę.  Działania Dowiedziono, że niektóre rośliny posiadają dobry wplyw na łagodzenie objawow ząbkowania. Laboratorios KIN wykorzystało ów fakt oraz stworzyło KIN BABY Gel- specjalnie opracowany preparat na naturalnych składnikach:Kwiat rumianku – szeroko stosowany w medycynie w celu łagodzenia stanow zapalnych w jamie ustnej; zmniejsza zapalenie dziąseł łagodząc w ow sposób ból.Szalwia (salvia officinalis) – ziolo lekarskie tradycyjnie używane w celu ochrony oraz wzmocnienia dziąseł.Prowitamina B5 (D-Pantenol) penetruje uszkodzone dziąsła stymulując proces gojenia uszkodzeń (ran). Połaczenie wyciągu rumianka oraz szałwi z prowitaminą B5, zawarte w KIN BABY Gel pozwoliło stworzyć idealny skład chroniący dziąsła dziecka w sposób skuteczny oraz naturalny podczas wyrzynania się jego pierwszych zębów.  Opis KIN BABY  pierwszy preparat na bazie naturalnych składników kojący ból oraz dolegliwości związane z ząbkowaniem. Ząbkowanie może być procesem wzrostu oraz wyrzyniania się zębów z dziąseł. Pierwsze ludzkie zęby mleczne pojawiają się około 6 miesiąca życia oraz kończą wyrzynać się okolo 3 roku życia. Wyrzynanie sie ząbków może powodować różne dolegliwości. KIN BABY Gel – nie zawiera cukru, nie zawiera alkoholu, posiada przyjemny truskawkowy smak.  Uwaga: paracetamol możesz nabyć w każdej aptece
Poczytaj więcej:
lek na żołądek .

Na ten moment cosik całkowicie z innej talii kart.
SINUPRET 100 drażetek

  Skład
1 drażetka zawiera 6 mg korzenia goryczki, 18 mg kwiatu pierwiosnka, 18 mg ziela szczawiu, 18 mg kwiatu bzu czarnego, 18 mg ziela werbeny. 100 g kropli zawiera 29 g alkoholowo-wodnego ekstraktu otrzymanego z następujących surowców roślinnych: korzenia goryczki 0,2 g, kwiatu pierwiosnka 0,6 g, ziela szczawiu 0,6 g, kwiatu bzu czarnego 0,6 g, ziela werbeny 0,6 g; preparat zawiera 19% obj. alkoholu.
  Dawkowanie
Doustnie. Dorośli: 3 razy dziennie 2 drażetki. Dzieci w wieku szkolnym 3 razy dziennie 1 drażetka.
  Wskazania
Wspomagajaco w ostrych oraz przewlekłych stanach zapalnych zatok, górnych oraz dolnych dróg oddechowych i jako specyfik uzupełniający w antybiotykoterapii.
  Działanie
Sinupret specyfik pochodzenia roślinnego o dzialaniu sekretolitycznym. Powoduje rozrzedzenie śluzu dając efekt zmniejszający obrzek błon śluzowych górnych drog oddechowych.

Więc teraz cosik zupełnie innego.
AVENE PEDIATRIL żel do mycia ciała i włosów 500 ml
Witaminę C w kroplach stosuje się przy niedoborach i profilaktyce niedoborów u niemowląt karmionych sztucznie

Dziękujemy za wnikliwe przeczytanie. Do poczytania.

Advertisment

Rzeczywiście PARACETAMOL POLFA-ŁÓDŹ 500 mg 10 tabletek to popularny środek który niejdenemu powinien poprawić zdrowie

Advertisment
przeziębienie

grypa

Paracetamol jest chyba tym produktem o których nie było głośno. Zastanówmy się więc i dowiedzmy się czegoś znaczącego.
WskazaniaParacetamol Polfa-Łódź to także sprawdzony specyfik szczególnie zalecany dla osob, którym doskwierają bóle różnego pochodzenia.
Paracetamol Polfa-Łódź przynosi ulgę w:

bólach głowy

bólach stawów oraz mieśni

bólach miesiączkowych

Paracetamol Polfa-Łodź należy także stosować w: gorączkach np. w stanach grypopodobnych oraz przeziębieniach.
 
Dawkowanie
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, dorośli oraz młodzież powyżej 12 lat: doustnie 1 albo 2 tabletki co 4 godziny, do 4 razy na dobę.
 
Maksymalna dawka dobowa:

przy stosowaniu krótkotrwałym (do 3 dni) – 8 tabletek w dawkach podzielonych;

przy stosowaniu dlugotrwalym (do 10 dni) – 5 tabletek w dawkach podzielonych.

Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny.
W przypadku wrażenia, że działanie leku może być za mocne albo za słabe, należy zwrócić sie do lekarza.
Skład
Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu. Uwaga: paracetamol kupisz w aptece
Dowiedz się więcej: Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Tagi: , ,